سوال: اهمیت غسل تعمید مسیحیان چیست؟

جواب: 
غسل تعمید یکی از دو اصولی می باشد که عیسی مسیح برای کلیسا تعیین نمود. او قبل از صعودش به آسمان گفت:"پس بروید و تمام قومها را شاگرد من سازید و ایشان را به اسم پدر و پسر و روح القدس غسل تعمید دهید؛ و به ایشان تعلیم دهید که تمام دستوراتی را که به شما داده‌ام، اطاعت کنند. مطمئن باشید هر جا که بروید، حتی دورترین نقطه دنیا باشد، من همیشه همراه شما هستم" (متی فصل 28 آیه های 19 تا 20). این دستورات، مشخص می کند که کلیسا مسئول آموزش کلام عیسی مسیح، تربیت شاگردان و تعمید دادن آن شاگردان می باشد. این کارها باید در همه جا بین همه ملت های دنیا و تا آخر زمان انجام شوند. بنابراین، اگر بتوانیم یک دلیل محکم برای اهمیت غسل نام ببریم این است که عیسی مسیح دستور غسل تعمید را صادر کرده است.

غسل تعمید قبل از بوجود آمدن کلیسا نیز انجام می شده است. یهودیان باستان، برای نوکیشان این مراسم را اجرا می کردند تا ذات او را برای ورود به آیین شان تمیز کنند. یحیی تعمید دهنده، غسل تعمید را برای آماده کردن راه عیسی مسیح انجام میداد و همه، چه یهودی و چه غیر یهودی را مم به غسل تعمید می دانست چراکه همه نیازمند توبه بودند. با این وجود غسل تعمید یحیی، که نشان دهنده توبه بود، مانند غسل تعمید مسیحیان همانطوری که در اعمال رسولان فصل آیه های 24 تا 26 و فصل 19 آیه های 1 تا 7 عنوان شده. 

اهمیت غسل تعمیدمسیحیان

این شعر تقدیم به تو خداوند عیسی

عیسی مسیح خداوند است» چگونه و از چه وقت؟

تعمید ,غسل ,های ,عیسی ,مسیح ,فصل ,غسل تعمید ,اهمیت غسل ,عیسی مسیح ,آیه های ,می باشد

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش انواع پرده در شیراز تابان موزیک وبلاگ دبیرستان دوره ی دوم آیت الله غفاری هفشجان آذربایجان پرس دانلود درس pdf اطلاعات روز و مقالات جدید از دنیای گل ها | دیزاین و گل آرایی ckodser بهبود جامع - CQI360 بانک پروژه